HomeShop by ApplicationForklift MountsArkon Large Holster Forklift Guard Mount FLBK38HLXL
Back to Forklift Mounts
Arkon Large Holster Forklift Guard Mount FLBK38HLXL
ArkonFLBK38HLXL
Buy from Amazon
Need Higher Quantity?
Contact us for bulk and fleet pricing on direct orders.
  • Volume discounts available
  • Direct invoicing
  • Custom configurations
  • Fleet & enterprise solutions
Authorised Australian
Distributor
Established
1988
Bulk & Fleet
Pricing Available
Expert
Support
Product Features:
Mount on forklift guard, pallet jack, warehouse vehicles
Pre-drilled plates
38mm (1.5 inch) ball compatible
4-Hole AMPS compatible
Screws are included
Related Products
Arkon 10.25 inch Metal Robust Forklift Front Guard Slim-Grip® Tablet Mount